Facebook NK Twitter

Jesień nad morzem

Jesień nad morzem to czas wyjątkowy. Zaskakująca paleta barw – tu mieszają się morskie odcienie zieleni, turkusu i granatu z żółcieniami, czerwienią i złotem jesiennych liści. Od jeszcze ciepłych dni końca września i początków października, po listopadowe, widowiskowe sztormy…

Coraz więcej osób przekonuje się, że warto zobaczyć Bałtyk jesienią. Jest to czas niezwykły i jakże odmienny od lata. Plaże są niemal puste, a piasek wciąż ciepły. Jesień nad morzem jest spokojna i cicha. To doskonały okres na wyrwanie się choćby na weekend z pędu życia miejskiego, na wyciszenie się i oddanie relaksowi. Spacery po szerokiej, bezkresnej plaży, na powietrzu nasyconym jodem, mają zdrowotną moc i pozwolą Państwu odetchnąć od codziennych stresów. Jesień to także czas sztormów nasilających się pod koniec października. Morska toń może przerażać, ale także zachwyca pięknem regularnych i  potężnych fal ze swymi białymi grzywami. Każdy choć raz powinien zobaczyć prawdziwy sztorm na Bałtyku. Jesienią nad morzem jest wyjątkowo pięknie.

Już od września ceny noclegów są niższe niż w wakacje letnie, nie ma też takich tłoków na plaży i ulicach. Coraz więcej obiektów noclegowych posiada kryte baseny, które umilą czas i rozgrzeją po długim spacerze i z powodzeniem zastąpią kąpiele w Bałtyku.  Jeśli tylko morze nie jest zbyt wzburzone,  to możemy liczyć na świeżą rybę, którą w lokalnych restauracjach przyrządza się na wiele sposobów. Na dobre zakończenie jesiennego dnia nad Bałtykiem proponujemy grzane wino lub piwo –  najlepiej smakuje z widokiem na morzem!

Jesień to także wspaniały czas na wycieczki rowerowe. Jadąc ścieżkami wiodącymi przez zalesione wydmy można cieszyć się kolorami jesieni i widokiem pustej plaży.

Szczególnie polecamy Wybrzeże Rewalskie, dalekie w tym okresie od zgiełku dużego miasta. Warto zobaczyć Pobierowo jesieniąRewal, Trzęsacz, Niechorze czy Pogorzelicę i Pustkowo.